Батьки завжди мріють про щасливе і безхмарне дитинство для своїх дітей. На жаль, часто воно буває затьмарена дитячими страхами. Страх темряви, страх засинати в своїй кімнаті, монстри і чудовиська, що ховаються в шафі і лякають дитину до сліз…

Багато з нас проходили через це в дитинстві і більше всього на світі хочуть, щоб «підліжкові» монстри не мучили наших дітей.

Переляканим дітям можна допомогти. Насамперед батьки повинні показати, що вони люблять, захищають дитину і завжди готові прийти їй на допомогу. Батьківська любов — найкращі ліки від дитячих страхів, і кожен маленький боягуз повинен знати, що мама і тато обов’язково проженуть всіх страшних чудовиськ.

З надто сильними страхами, які заважають жити дитині, може допомогти впоратися хороший дитячий психолог. А ще є спеціальні книги для дітей і батьків, які навчать не боятися монстрів, страховиськ будь-якого виду і розміру! Однак важливо пам’ятати, що у цих книг є одне правило.

Дитина не повинна боятися героїв. Якщо вони здаються йому страшними, якщо йому важко дистанціювати себе від персонажів книги, якщо вона намагається закрити чимось страшні малюнки, то краще відкласти таке читання.

«Азбука хоробрості» Наталії Чуб навчить дітей «дружити» з павуками, звуками пилососа, виступом перед аудиторією, громом і грозою. Автор знаходить свій підхід до кожного страху, переконуючи дитину, що лякатися зовсім нічого.

Катрін Леблан розповідає, «Як впоратися з монстрами». Вона створює справжню класифікацію страхів (монстрів). Вони можуть бути величезними і малесенькими, але на кожного з них знайдеться смішне і дотепне вирішення.

Класифікації взагалі допомагають у подоланні страхів. Дитина бачить, що ірраціональну загрозу можна впорядкувати, намалювати, зробити істотою на картинці, яку можна перекреслити, заплутати, навіть налякати у відповідь.

Ганна Нікольська створює «НеСтрашну енциклопедію чудовиськ, юдищ і бук», де розкладає по поличках монстрів з різних міфологій. Виходять вони у неї не стільки страшними, скільки смішними і симпатичними. Подоланню страху присвячений і «Будинок для кошеняти Бояка».

Життя тендітного і вразливого кошеняти сповнене жахів, сумнівів і небезпек, але теплий дім і справжня сім’я рятують маленького тваринку.

Поет Андрій Усачов пропонує посміятися над своїми страхами з допомогою «Страхотворений», де висміює традиційно страшних істот. Якщо маленька дитина боїться засинати, обов’язково почитайте з ним «П’яту овечку» — дотепну історію про дівчинку Ліні, яка вважає перед сном овець, одна з яких виявляється вовком.

Маленькій зацікавленій дівчинці вдається дізнатися історію страшного вовка і зробити його своїм союзником у боротьбі проти жахливого монстра.

Ще один хороший спосіб перестати боятися — дізнатися, чим зайняті чудовиська у «повсякденному житті». З книг серії «Казки навпаки» виявляється, що відьми змушені носити старі сукні і діряві колготки замість модних вбрань, а вовки повинні стежити за ідеальним манікюром. Тепер залишається тільки пожаліти їх!

Дітям постаршим і впевненішим в собі можна запропонувати книги про переможців страху. Тут кошмари і монстри вже не купа безглуздих чудиків, а реальні виклики, над подоланням яких, доведеться потрудитися.

Наприклад, в книжках Сергія Жвалевского з серії «Страшно/Смішно» монстри і кошмари вириваються на волю, але їм протистоять агенти Інтеркошмарполу.

Одним з найбільш переконливих образів страху стали дементори з книг Джоан Роулінг «Гаррі Поттер». Примітно, що письменниця не тільки гарно описала страхи, але й придумала переконливий спосіб, як з ними впоратися — протиставити їм найсильніший і найщасливіший спогад в житті.

Алека Вольських зіштовхує свою героїню Мілу Рудик зі світом кошмарів у книзі «Міла Рудик і кристал Фобоса». Її герої борються зі величезним страхом, який загрожує перетворити місто чарівників на місто переляканих безумців.

А письменник Патрік Несс написав, здається, одну з найбільш проникливих і сумних історій про монстрів. Його «Голос монстра» — це трагічна історія про хвороби, втрати і «внутрішніх чудовиськ». Особливу виразність книзі надають малюнки Джима Кея.

До дитячих страхів звертається і відомий психолог Людмила Петрановська у своїй книзі «Що робити, якщо…». Тут батьки і діти зможуть знайти поради з подолання вигаданих монстрів і жахів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *