Запуск SpaceX: 360 супутників, 5й політ і втрата ступеня і НЛО

Сьогодні, в середу, 18 березня, компанія Ілона Маска SpaceX успішно запустила на орбіту ще 60 супутників Starlink, в результаті чого загальна кількість їхніх супутників на орбіті сягнула майже 360.

Запуск ракети Falcon 9, яка несе супутники Starlink для передачі високошвидкісного інтернету на Землю, відбувся з мису Канаверал у Флориді. Цей запуск був відкладений у неділю після зупинки в останню секунду.

Приблизно через дев’ять хвилин після запуску перший ступінь ракети-носія повинен був приземлитися на судно «Звичайно, я все ще люблю тебе» в Атлантичному океані. Проте, в SpaceX повідомили під час прямої трансляції, що приземлення не було успішним.

Під час цієї місії відбувся перший історичний раз, коли SpaceX здійснила політ одного першого ступеня ракети носія п’ять разів. Цікаво, що чотири попередні місії, коли літав цей ступінь, відбувалися в 2018 і 2019 роках, включаючи другу місію Starlink в листопаді 2019 року. Це був також перший запуск Starlink з комплексу 39A, на мисі Канаверал, який використовувався для відправки космонавтів на Місяць.

В SpaceX також зазначили, що обтікач корисного вантажу на ракеті, також використовувався повторно. Раніше він брав участь в першому запуску Starlink в травні 2019 року, а потім спустився на Землю на парашуті і був виявлений в океані рятувальними кораблями.

Раніше на цьому тижні французька Arianespace заявила, що припинить свої запуски через пандемію коронавіруса. SpaceX, в свою чергу, не повідомляла про плани зупинити майбутні запуски.

Після запуску 60 супутників Starlink, кожен з яких важить приблизно 260 кілограмів, були виведені на орбіту на висоті близько 290 кілометрів над Землею. Тут кожен з супутників проведе тестування своїх систем, перш ніж бортові іонні двигуни піднімуть супутники на робочі орбіти на висоті 550 кілометрів протягом декількох місяців.

Кожен запуск доставляв на орбіту по 60 супутників Starlink, але з тих пір два з них були виведені з орбіти. Це означає, що зараз загальна кількість супутників Starlink, що знаходяться на орбіті, складає 358, або 360, якщо рахувати два випробувальних супутника під назвою Tintin A і B, запущені в 2018 році.

Під час підйому на свої орбіти супутники виглядатимуть особливо яскраво, вони матимуть вигляд ланцюжка яскравих вогнів на нічному небі. В цей час супутники будуть яскравіші, ніж 99 відсотків інших штучних супутників, що змушує астрономів висловлювати побоювання щодо впливу на їхню роботу.

У дослідженні, опублікованому раніше цього місяця, Європейська південна обсерваторія заявила, що супутники Starlink можуть «серйозно вплинути» на деякі телескопи, що проводять ширококутні зйомки неба, в той час як робота інших, ймовірно, буде «помірно порушена» яскравими точками світла.

Однак, відповідаючи на побоювання, Маск минулого тижня стверджував, що висока ймовірність відсутності впливу Starlink на астрономію:

«Я впевнений, що ми не надамо ніякого впливу на астрономічні відкриття»

Проте, астрономи вже повідомляли про негативні наслідки для астрономічних відкриттів, викликаних Starlink. Тим часом проблематика космічного сміття також залишається актуальною.

Незважаючи на це, SpaceX продовжує швидко нарощувати свій «флот» Starlink. Компанія планує запустити 1500 супутників цього року, надаючи високошвидкісний доступ до інтернету користувачам в США і Канаді. Загалом компанія планує запустити до 42 000 супутників, котрі забезпечуватимуть глобальний високошвидкісний інтернет в будь-якому місці на Землі 24/7.

Багато глядачів онлайн-трансляції запуску SpaceX звернули увагу на НЛО, який промайнув біля першого ступеня в сторону від Землі. Його можна помітити на 21:31 в лівій частині екрану.

Поки одні припускають, що це може бути уламок космічного сміття, інші стверджують, що це швидше за все шматок замороженого кисню, який власне вийшов з першого ступеня ракети.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *